شرایط کالای مرجوعی

 شرایط مرجوعی کالا

شرایط مرجوعی کالا در سایت کردستان کالا :

آسودگی خاطر و رضایت مندی مشتریان همواره از الویت‏‌های کردستان کالا بوده است که در این راستا می‏‌کوشد تا هر سفارش در شرایط  ایده آل و مطلوب به دست مشتریان عزیز برسد. با وجود این ممکن است مشتریان محترم پس از خرید، با مسایلی روبرو شوند که در چنین مواردی کردستان کالا خدماتی در قالب سرویسهای خود در نظر گرفته شده است.

از نظر کردستان کالا  کلیه محصولات ارسالی  باید از نظر فیزیکی سالم به دست مصرف کننده برسند و کلیه محصولات ما  دارای گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی هستند و  مشمول ۷ روز مهلت تست و بازگشت کالا می‌شوند

اقلامی که به عنوان هدیه‌ از طرف کردستان کالا همراه سفارش ارسال و در فاکتور فروش با مبلغ صفر ریال درج شده‌اند، مشمول ۷ روز ضمانت تعویض نیستند

برای سایر محصولاتی که نیاز به مهلت تست دارند، کردستان کالا  ۷ روز فرصت برای بازگشت درنظر گرفته است.

شرایط بازگرداندن کالا

 

استفاده از ۷ روز ضمانت بازگشت چه شرایطی دارد؟

۱- اگر کالای خریداری شده، نقص یا اشکال فنی داشته باشد.

–  اشکال و یا ایراد فنی باید حداکثر تا ۱  روز کاری پس از دریافت کالا، به کردستان کالا از طریق یکی از راههای ارتباطی سایت اطلاع داده شود.
–  
این سرویس اشکال‏‏‌های فنی  و ظاهری ( شکستگی، خط و خش و مانند آن روی بدنه کالا و قطعات تزئینی ) که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود، را شامل نمی‏‏‌شود.  استفاده نادرست پس از تحویل کالا مواردی مانند حمل و نقل و جابجایی، نصب و راه اندازی، تنظیمات، کاربرد غیر معمول، نگهداری و استفاده‌ی غیر و متفاوت با توصیه سازنده کالا ( قید شده در دفترچه راهنمای کالا ) را شامل می‌شود.

۲- اگر کالای خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر فیزیکی با اطلاعات وب سایت مغایرت داشته باشد.

   -وجود مغایرت، باید حداکثر طی ۲۴ ساعت کاری پس از دریافت کالا، به واحد خدمات پس از فروش کردستان کالا از طریق تلفن، ایمیل یا مراجعه حضوری اطلاع داده شود.

   – اگر مغایرت، بدون استفاده از کالا قابل مشاهده است، مثل رنگ یا مشخصات درج شده روی بدنه، باید کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد.

–  در صورتی که امکان تشخیص مغایرت بدون باز کردن بسته بندی وجود دارد، امکان رسیدگی به درخواست مشتری در صورتی ممکن است که کالا از حالت اورجینال یا بسته بندی اصلی و اولیه خود خارج نشده باشد.

۳- اگر کالای خریداری شده، آسیب دیدگی یا ایراد فیزیکی و ظاهری داشته باشد.

 –  آسیب‏‏ یا ایراد فیزیکی باید حداکثر طی ۲۴ ساعت کاری پس از دریافت کالا، به خدمات پس از فروش کردستان کالا از طریق تلفن، ایمیل یا مراجعه حضوری اطلاع داده شود.

۴- اگر مشتری از خرید خود منصرف شود.

–  اگر هنوز سفارش ارسال نشده باشد، باید هر چه سریع‏‌تر به واحد پیگیری سفارشات کردستان کالا(تلفن ۰۹۱۸۳۷۱۱۳۰۸ و تلگرام همین شماره) اطلاع داده شود.

–  پس از دریافت کالا مشتری از خرید خود منصرف شود، امکان مرجوع کردن کالا مقدور نمیباشد و کردستان کالا متعهد به مرجوع کردن کالا نیست.

۵- اگر در اثر حمل و نقل، آسیب دیدگی ایجاد شده باشد.

–     آسیب‏‏ دیدگی باید حداکثر طی ۲۴ ساعت کاری پس از دریافت کالا، به کردستان کالا اطلاع داده شود.

–  با توجه به بسته بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات، تحویل به هر یک از شرکت‏‏‌های حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر و اعلام بارنامه مرسوله به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است و کردستان کالا تنها در صورت تایید شرکت حمل کننده سفارش و در راستای تسهیل امور پیگیری، خسارت را جبران می‌‏کند.

–  کالای آسیب دیده و همه لوازم جانبی و متعلقات آن، باید به همان شکلی که مشتری تحویل گرفته است به همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده و فاکتور به  کردستان کالا ارسال شود.

–  در صورتی که آسیب‏‌، در لحظه تحویل قابل مشاهده باشد، مشتری می‏‌تواند از تحویل گرفتن مرسوله خودداری کند تا جهت بررسی و ارسال مجدد به کردستان کالا بازگردانده شود.

   کالا را چطور ارسال کنید؟

–  لطفاً قبل از هر اقدامی  با کردستان کالا تماس بگیرید.

–  از ارسال کالا بدون هماهنگی با کردستان کالا جداً خودداری کنید

  •   برای مرجوع کردن کالا، باید کالا به ‏خوبی بسته بندی شود و لوازم جانبی و کلیه اقلام همراه مانند کابل – ریموت – باطری – دفترچه راهنما – کارت گارانتی – کارت بیمه – بند –  قطعات بسته بندی به همراه کالای اصلی ارسال شود.

  برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد. (در صورت لزوم، توضیحات خود را پشت فاکتور خرید یا قطعه کاغذ جداگانه‌ای بنویسید.(

–  فاکتور همراه کالا ارسال شود و پشت آن مشکل را بنویسید. اگر کالا هدیه بوده و فاکتور به درخواست خریدار، همراه سفارش ارسال نشده باشد، از پیش فاکتور ایمیل شده، پرینت بگیرید یا اینکه کد سفارش و مشخصات خرید خود را روی کاغذ جداگانه‌ای بنویسید.

–  بسته خود را به آدرس  -استان کردستان شهرستان مریوان خیابان جمهوی پاساژ شهرداری طبقه همکف واحد ۹۱  ارسال فرمایید.

هزینه ارسال چطور محاسبه خواهد شد؟

–  اگر ایراد فنی، وجود مغایرت فنی یا فیزیکی یا آسیب دیدگی ظاهری، به تایید کارشناسان خدمات پس از فروش کردستان کالا برسد، هزینه‌های ارسال به عهده مشتری است.

–  در صورت انصراف از خرید، یا تایید نشدن ایراد یا مغایرت توسط کارشناسان کردستان کالا، هزینه ارسال و دریافت مجدد کالا، به عهده مشتری خواهد بود.

پس از رسیدن و دریافت کالا توسط خدمات پس از فروش، روند رسیدگی به درخواست مشتری چگونه خواهد بود؟

–  کارشناسان خدمات پس از فروش کردستان کالا ایرادهای اعلام شده توسط مشتری را بررسی و کنترل می‌‏کنند. اگر ایراد، مغایرت یا آسیب دیدگی  توسط کارشناسان کردستان کالا تایید شود، کالا تعویض  یا مشکل آن برطرف خواهد شد و یا مشتری می‌تواند کالای خود را با مدل دیگری جایگزین کند. لازم به ذکر است که تعویض کالا منوط و مشروط به موجود بودن کالا در انبار شرکت است. اگر در زمان رسیدگی و طی مراحل تست کارشناسی و اقدامات لازم برای تعویض کالا، موجودی آن به اتمام برسد؛ کردستان کالا بنا به انتخاب مشتری کالای دیگری را ارسال می‌کند و یا وجه کالای مرجوعی را به حساب مشتری واریز می‌کند. بدیهی است که در صورت انتخاب کالای دیگر، تفاوت قیمت کالای جدید با کالای مرجوعی ( مبلغ درج شده در فاکتور ) محاسبه و قبل از ارسال تسویه می‌شود. برای کالای گران‌تر، مشتری  مابه تفاوت را پرداخت می‌کند و برای کالای ارزان‌تر، کردستان کالا   مابه تفاوت را به حساب مشتری واریز می‌کند.

–  اتمام موجودی کالا و یا تغییرات قیمت کالا در مراحل تعویض و مرجوعی، به هیچ عنوان حقی را برای مشتری ایجاد نمی‌کند و کردستان کالا در قبال تهیه همان کالا و یا تغییرات قیمت کالا هیچ‌گونه تعهدی نداشته وفقط تعهد بازپرداخت وجه کالا  – درج شده در فاکتور- به مشتری را می‌پذیرد.

–  پس از دریافت و پذیرش کالا توسط کردستان کالا، بسته به نوع محصول و مشکل اعلام شده توسط مشتری، تست و اعلام نظر نهایی کارشناسان خدمات پس از فروش، بین ۴۸ تا ۷۲ ساعت کاری زمان خواهد برد.

–  کارشناسان فنی خدمات پس از فروش برای تست محصولات، ملزم به رعایت استانداردها و دستورالعمل‌ها و رویه‌های ابلاغ شده توسط  شرکت‌های تولید کننده هستند، لذا علیرغم تصور آن‌که تست کالا (حتی برای ایرادهای خیلی آشکار) می‌تواند خیلی سریع انجام شود، ولی در عمل رعایت رویه‌های استاندارد تست زمان‌بر است .به همین علت زمان اعلام نظر کارشناسی برای تعویض کالا ۲۴ الی ۴۸ ساعت در نظر گرفته شده است، ولی خدمات پس از فروش تمام تلاش خود را بکار خواهد بست تا سرعت تست و کارشناسی را افزایش داده، در کوتاه ترین زمان ممکن به نیاز مشتریان محترم پاسخ دهد.  

–  از هنگامی که وضعیت کالا در واحد خدمات پس از فروش، مشخص شود، اگر نیاز به استرداد وجه باشد، حداکثر تا ۴۸ ساعت کاری مبلغ به حساب مشتری واریز خواهد شد.

مهمترین نکته این است که بعضی از مشتریان به اشتباه فکر میکنند که اگر تا ۷ روز از خرید کالا نگذشته باشد میتوانند کالای خود را بدون دلیل فنی عودت دهند، در حالیکه مسئولیت انصراف از خرید با کردستان کالا  نمی باشد / لذا قبل از خرید کاملا مطمئن شده و  سپس خرید خود را انجام دهید

درصورت تایید کارشناسان فنی و پشتیبانی کردستان کالا  به عودت وجه، مشتری حتما باید به info@kurdestankala.com ایمیل زده و شماره کارت از بین بانک هایعضو شتاب فقط به نام خود را اعلام نماید ( شماره کارت به نام خریدار فاکتور باشد).

ملاک عمل و اقدام شرکت، نظر کارشناسان فنی پشتیبانی و خدمات پس از فروش کردستان کالا است.

درخواست خود را چطور به خدمات پس از فروش اطلاع دهید؟

با شماره تلفنهای

                         ۰۸۷۳۴۶۰۲۱۰۴

                        ۰۹۱۸۹۸۶۹۰۰۲

                         ۰۹۱۸۳۷۱۱۳۰۸

تماس بگیرید.

و یا پیام خود را در صفحه” تماس با ما “برای خدمات پس از فروش ارسال کنید.

X